Efekt znaczącej modernizacji modelu Qashqai jest szczególnie widoczny w kabinie. Zwiększyła się postrzegana jakość i dopracowanie szczegółów, a wnętrze jest teraz bardziej zorientowane na kierowcę, który ma dzięki temu poczucie pełnej kontroli nad pojazdem.

Pierwszym elementem, który zauważa się wsiadając do samochodu, jest nowa kierownica. Odzwierciedla ona styl najnowszych modeli marki, w tym nowych Nissanów Micra i X‑Trail, i jest standardowa we wszystkich wersjach zmodernizowanego modelu Qashqai. Spłaszczenie wieńca w jego dolnej części ułatwia wsiadanie i wysiadanie, a także dodaje wnętrzu sportowego zacięcia.

Centralna część kierownicy jest mniejsza niż dotychczas, a trzy ramiona są węższe, dzięki czemu widoczność zestawu wskaźników poprawiła się o 17%. Czterokierunkowe przyciski do sterowania wyświetlaczem w zestawie wskaźników (na lewym ramieniu kierownicy) i tempomatem (na prawym ramieniu) są nowe i oferują bardziej intuicyjną obsługę, ograniczając czas, kiedy kierowca nie patrzy na drogę. Pogrubiony wieniec (z 34 do 37,5 mm) zapewnia wygodniejszy i pewniejszy chwyt. Nowy ekskluzywny styl to zasługa między innymi srebrnych, matowych detali na środkowym ramieniu kierownicy, które swoim kształtem nawiązuje do motywu litery V na osłonie chłodnicy.

Zmodernizowano także wiele innych elementów w kabinie. Kratki nawiewów i wewnętrzne klamki zostały wykonane z lepszych gatunkowo i przyjemniejszych w dotyku materiałów, a centralny podłokietnik między przednimi fotelami (od wersji Acenta wzwyż) ozdobiono eleganckimi przeszyciami. Podsufitka modelu Qashqai od wersji Tekna ma teraz ciemny kolor. W egzemplarzach z automatyczną skrzynią biegów Xtronic dźwignia sterowania przekładnią zyskała nowy styl oraz nowy mieszek z imitacji skóry.

Funkcja automatycznego opuszczenia szyby jednym naciśnięciem przycisku jest teraz dostępna we wszystkich czterech drzwiach i stanowi standard w każdej wersji wyposażenia. Wszystkie okna można także otworzyć lub zamknąć jednocześnie przyciskiem na pilocie centralnego zamka — na przykład żeby szybko schłodzić wnętrze w upalny dzień.


@NissanPolska