Współczesny nabywca samochodu typu hatchback segmentu B odczuwa silną potrzebę wyrażenia za jego pośrednictwem swojego charakteru. W odpowiedzi na tę potrzebę Nissan wprowadził rozbudowany program personalizacji nowego modelu Micra z wykorzystaniem dodatkowych elementów i kolorów wzmacniających oddziaływanie już i tak wyrazistego nadwozia oraz atrakcyjnego wnętrza.

 

Nadwozie

Personalizacja nadwozia polega na wprowadzaniu wysokiej klasy anodyzowanych elementów dodatkowych. Od początku dostępne będą cztery kolory: niebieski Power, pomarańczowy Energy, czarny Enigma oraz chromowany Variant. Planowane jest wprowadzenie kolejnych kolorów. Personalizacja możliwa jest od wersji Acenta w górę, a wyboru kolorów dokonuje się w trzech pakietach:

-      Pakiet Exterior – nakładki na lusterka boczne, elementy wykończeniowe zderzaków, listwy boczne.

-      Pakiet Exterior Plus – dodatkowo 17-calowe obręcze ze stopów metali lekkich (do wyboru pięć wzorów).

-      Pakiet Exterior Ultimate – wszystkie powyższe plus wysokiej jakości, trwałe naklejki (do wyboru siedem wzorów). Mogą one zostać naklejone na bok, maskę i dach pojazdu oraz są objęte trzyletnią gwarancją na samochód.

 

Wnętrze

Pakiet personalizacji wnętrza obejmuje materiały i kolory, które umożliwiają zmianę wyglądu czterech głównych obszarów kabiny: foteli, podłokietników na drzwiach, obić na wysokości kolan oraz tablicy wskaźników. Pakiet jest dostępny od wersji Acenta w górę, a do wyboru są trzy kolory: niebieski Power, pomarańczowy Energy oraz czerwony Invigorating, które stanowią dopełnienie kolorów nadwozia.

Pakiet personalizacji wnętrza jest dostępny opcjonalnie w wersjach Acenta, N-Connecta i Tekna. Do wyboru, w zależności od wersji, są dwa kolory: niebieski Power i pomarańczowy Energy w wersjach Acenta i N-Connecta oraz pomarańczowy Energy i czerwony Invigorating w wersji Tekna. Personalizacja wnętrza nie jest możliwa w połączeniu z kolorami nadwozia Ivory (kość słoniowa), biały oraz zielony Pulse.

Za pośrednictwem dealerów Nissana można nabyć wiele dodatkowych elementów personalizacyjnych. Są to między innymi: listwy boczne, nakładki na lusterka boczne, elementy wykończeniowe zderzaków, dolne elementy wykończeniowe bagażnika, nakładka na lusterko wsteczne, podłokietnik środkowy fotela przedniego, tapicerowane maty podłogowe oraz mata bagażnika.

Oprócz personalizacji w modelu Micra oferowane są inne opcjonalnie pakiety, w tym pakiet bezpieczeństwa (standard w wersji Tekna), pakiet Cold, pakiet Style, pakiet Comfort oraz pakiet Tech, które stanowią połączenie pogrupowanego tematycznie wyposażenia dodatkowego w wybranych wersjach.

Do nowego Nissana Micra można dobrać liczne akcesoria, obejmujące takie elementy jak: antena dachowa typu „płetwa rekina”, podświetlone osłony progów, dyskretne oświetlenie kabiny, sportowe pedały, błotniki, hak holowniczy oraz szeroki wybór mocowań sprzętu rekreacyjnego, w tym rowerów i nart.

@NissanPolska