Nowy Nissan Micra został wyposażony w najszerszy jak do tej pory w samochodzie tej wielkości wachlarz technologii bezpieczeństwa. Są to:

-      Inteligentna interwencja przy niezamierzonym opuszczeniu pasa ruchu. System ten zapobiega niezamierzonej zmianie pasa ruchu, a model Micra jest pierwszym wyposażonym w niego modelem Nissana w Europie. W chwili zadziałania systemu kierownica zaczyna delikatnie wibrować, samochód samoczynnie przyhamowuje i koryguje tor jazdy.

-      Inteligentny system hamowania awaryjnego. System ten pozwala uniknąć kolizji lub zminimalizować jej skutki, a jego częścią jest technologia rozpoznawania pieszych, która jest dostępna po raz pierwszy w samochodzie typu hatchback Nissana w Europie.

-      Rozpoznawanie znaków drogowych. Technologia ta stanowi gwarancję, że kierowca przez cały czas zna ograniczenie prędkości na danym odcinku drogi. Odczyt jest wyświetlany na tablicy wskaźników.

-      Adaptacyjne światła drogowe. Po aktywowaniu funkcji światła mijania są automatycznie przełączane na drogowe w celu poprawy widoczności i bezpieczeństwa nocą.

-      Inteligentny system kamer 360°. Cieszący się dużym uznaniem wśród klientów system kamer 360° ułatwia wykonywanie manewru cofania, a jego częścią jest technologia wykrywania poruszających się obiektów.

-      Ostrzeżenie o pojeździe w martwym polu. Czujniki zainstalowane w tylnym zderzaku ostrzegają kierowcę wzrokowo i dźwiękowo o obecności pojazdu na sąsiednich pasach. Ogranicza to ryzyko kolizji podczas zmiany pasa ruchu.

Nissan Micra wyposażony jest standardowo w sześć poduszek powietrznych i zapewnia ostrzeżenie o niezapiętym pasie bezpieczeństwa oraz regulację wysokości pasa z przodu i z tyłu. Siedzenia samochodu, w tym także przedni fotel pasażera, przystosowane są do korzystania z systemu Isofix. W skład elektronicznych systemów bezpieczeństwa wchodzą: układ stabilizacji toru jazdy, układ zapobiegania blokowaniu kół podczas hamowania oraz układ wspomagania ruszania pod górę. Nowy Nissan Micra oferuje także ogranicznik prędkości, czujnik adaptacyjnych świateł drogowych, automatyczne światła awaryjne oraz system monitorowania ciśnienia powietrza w oponach.

Nowy Nissan Micra jest dostępny z pakietem bezpieczeństwa, który stanowi wyposażenie standardowe w wersji Tekna oraz opcjonalne w pozostałych wersjach. Dodatkowo wyposażenie obejmuje systemy inteligentnej interwencji przy niezamierzonym opuszczeniu pasa ruchu, inteligentnego hamowania awaryjnego, rozpoznawania znaków drogowych oraz adaptacyjnych świateł drogowych.

@NissanPolska