MOŻESZ POSZALEĆ – ALE I TAK ZACHOWASZ CZYSTE SUMIENIE.

 

 

 

A co jeśli miałbyś przestronnego SUVa, który zużywa niewiele paliwa i dostarcza mnóstwa przyjemności z jazdy? Taki pojazd istnieje – to właśnie X-TRAIL z aerodynamicznym nadwoziem, nowoczesnym silnikiem i innowacyjną przekładnią Xtronic, która maksymalizuje efektywność i osiągi.

 

 

 

Zapas mocy. X TRAIL jest napędzany zaawansowanym silnikiem wysokoprężnym 1.6, zapewniającym osiągi na poziomie większych jednostek tego typu przy ograniczonych wartościach zużycia paliwa i emisji CO2. Automatyczny system Stop/Start wyłącza silnik, kiedy nie musi on pracować – na przykład w czasie oczekiwania na zmianę świateł – a gdy zapali się „zielone”, płynnie i szybko go uruchamia. Rozwiązanie to przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa.

 

 

 

A CO JEŚLI TWÓJ SAMOCHÓD WIEDZIAŁBY, KIEDY POKONUJESZ ZAKRĘT?

 

 

 

I jak reagować na Twoje polecenia? W takie intuicyjne rozwiązanie wyposażony jest każdy Nissan X-TRAIL. W każdej sytuacji możesz czuć się pewnie i wyjść z niej z uśmiechem.

 

 

 

Intuicyjny napęd na cztery koła. Dzięki All-Mode 4x4-i Nissan X-TRAIL świetnie radzi sobie zarówno na utwardzonych drogach, jak i w terenie. W trybie 2WD moc przekazywana jest tylko na jedną oś, co ogranicza zużycie paliwa. W trybie Auto samochód stale monitoruje warunki jazdy i dostosowuje rozdział mocy między przednie i tylne koła pod kątem jak najlepszej przyczepności. A gdy warunki jazdy są naprawdę niesprzyjające? Wtedy warto włączyć stały napęd na wszystkie koła (tryb 4WD).

 

 

 

Aktywny hamulec silnikowy. W czasie zwalniania przed zakrętem lub całkowitym zatrzymaniem system wykorzystuje przekładnię Xtronic do hamowania silnikiem. Działanie systemu przypomina nieco redukcję biegu w tradycyjnej przekładni – samochód płynniej zmniejsza prędkość i pewniej hamuje.

 

 

 

Aktywna kontrola toru jazdy. Innowacyjna technologia pomagająca zapanować nad pojazdem w trakcie pokonywania zakrętu. System rozpoznaje, że samochód pokonuje zakręt i w razie potrzeby może indywidualnie hamować poszczególne koła, pomagając w utrzymaniu sterowności.

 

 

 

System kontroli ruchów nadwozia. Koniec z kołysaniem na wybojach. X-TRAIL może automatycznie zahamować koła i dostosować wartość momentu obrotowego po najechaniu na nierówność, zwiększając w ten sposób komfort jazdy i stabilizując pojazd.

 

 

 

System wspomagania ruszania pod górę. Coraz wyżej i wyżej... System wspomagania ruszania pod górę zapobiega stoczeniu się pojazdu w takiej sytuacji.

@TwitterDealer
@NissanPolska