Nissan wprowadza w swoim flagowym crossoverze X-Trail nowy silnik wysokoprężny o zwiększonej pojemności. Samochody z 2-litrową jednostką można zamawiać już od stycznia 2017. 

Nowy silnik rozwija moc 177 KM i zapewnia 380 Nm momentu obrotowego, co gwarantuje znakomitą dynamikę i elastyczność w całym zakresie obrotów. To znaczny przyrost mocy w porównaniu z dotychczas oferowanym 130 konnym dieslem 1.6dCi i odpowiedź na oczekiwania klientów oczekujących zespołu napędowego zapewniającego lepsze osiągi.

Nowością jest możliwość zamówienia bezstopniowej przekładni automatycznej Xtronic także do pojazdów z napędem na cztery koła. Obok 6 biegowej przekładni manualnej i napędu na jedną oś nowa opcja rozszerzy obecność Nissana w segmencie dużych SUV-ów, co dodatkowo poprawi atrakcyjność cieszącego się uznaniem Nissana X-Trail.

X-Trail z nowym silnikiem 2.0 dCi jest doskonałym partnerem dla rodzin poszukujących przygód. Samochód jest dostępny w wersji 5- lub 7 miejscowej, z pojemnym bagażnikiem i przemyślanymi schowkami. Na uwagę zasługuje również duża dopuszczalna masa holowanej przyczepy.

Atutem nowego diesla 2.0 dCi jest wysoka kultura pracy, zapewniająca wysoki komfort jazdy na dłuższych trasach. Silnik spełnia normę emisji Euro 6 i jest oferowany z trzema wersjami napędu:

 

Wersja                                               Emisja CO2                Zużycie paliwa (cykl mieszany)

2.0 dCi 4WD 6‑biegowa przekł. man.    149 g/km                      5,6 l/100 km

2.0 dCi 2WD Xtronic automat.                148 g/km                      5,6 l/100 km

2.0 dCi 4WD Xtronic automat.                158 g/km                      6,0 l/100 km

@TwitterDealer
@NissanPolska