FILOZOFIA NISSAN SAFETY SHIELD

POCZUJ SIĘ BEZPIECZNIE W KAŻDYM OTOCZENIU Zestaw systemów bezpieczeństwa Safety Shield to kompleksowe podejście do kwestii bezpieczeństwa, które dzięki inżynierii i nieustannemu rozwojowi wprowadzamy w naszych samochodach. Przedstawione opcje to jedne z wielu rozwiązań Nissana, które pomogą ochronić Ciebie i Twoich bliskich poprzez koncentrację na trzech kluczowych obszarach: monitorowanie otoczenia twojego samochodu, pomoc w prowadzeniu oraz wykrywaniu nieprzewidzianych sytuacji oraz zachowanie bezpieczeństwa podczas nieszczęśliwego wypadku.

PRZEWIDYWANIE NIEPRZEWIDYWALNEGO

CZUJNIK CIŚNIENIA POWIETRZA W OPONACH Koniec z improwizacją: wartość ciśnienia w poszczególnych kołach jest wyświetlana na ekranie, a jego spadek jest sygnalizowany kontrolką w zestawie wskaźników.

OSTRZEŻENIE O POJEŹDZIE W MARTWYM POLU. System widzi to, czego Ty nie możesz zobaczyć. Jeżeli z boku Nissana PULSAR, w martwym polu lusterka, znajdzie się inny pojazd, powiadomi Cię o tym dyskretny sygnał świetlny. Jeżeli zasygnalizujesz zamiar zmiany pasa ruchu w sytuacji, kiedy inny pojazd znajduje się w niebezpiecznie małej odległości, światło zacznie pulsować i usłyszysz sygnał dźwiękowy.

OSTRZEŻENIE O NIEZAMIERZONEJ ZMIANIE PASA RUCHU Bądź czujny: jeżeli samochód zacznie opuszczać pas ruchu w niekontrolowany sposób, zostaniesz ostrzeżony. System przypomni Ci o konieczności skorygowania toru jazdy, chyba że wcześniej włączyłeś kierunkowskaz.

ELEKTRYCZNY HAMULEC AWARYJNY W przypadku wykrycia sytuacji grożącej najechaniem na tył pojazdu poprzedzającego system emituje sygnał dźwiękowy i wizualny. Jeżeli kierowca nie zareaguje, system automatycznie uruchomi hamulce.

OSTRZEŻENIE O PORUSZAJĄCYCH SIĘ OBIEKTACH System monitorujący otoczenie ostrzega kierowcę o obiektach zbliżających się do pojazdu, które mogą znależć się poza zasięgiem wzroku kierowcy.

SKUTECZNA OCHORONA 6 poduszek powietrznych w wyposażeniu standardowym, oraz opcjonalny system Safety Shield gwarantują pełen zakres czynnego i biernego bezpieczeństwa oraz maksymalnie skuteczną ochronę dla kierowcy i pasażerów nowego Nissana PULSAR.

@NissanPolska